Letošní rok jsme pořádali již 32.sraz SKODAHOME.cz s podtitulem Veteránem po stopách Zdibského okruhu. Počasí sice bylo mlhavé a chladivé, ale i tak přijelo více jak dvě desítky  veteránů.

Zdibský okruh

V roce 1937 se začala psát historie Zdibského okruhu. Na trati se utkaly jak motocykly, tak i automobily. Mezi vítěze prvního ročníku se zapsali takové legendy, jako byli Antonín Vitvar na Jawě, či Bruno Sojka na Bugatti. Druhý ročník v roce 1938 byl zároveň posledním. Vše přerušila válka, a po ní již k obnovení Zdibského okruhu nedošlo.

Veteránem po stopách Zdibského okruhu

Letošní podzimní setkání se opět konalo ve znamení Zdibského okruhu. Původní okruh měřil 4,3 km a jezdil se na deset kol. Nyní má okruh 3,9 km a je součástí orientační jízdy která letos měřila 30,4 km.

Hned na startu soutěžící plnili první úkol, bylo jím zastavení na přesnost (111 cm). Na trase pak na soutěžící čekalo pět samo úkolů, z niž například jeden účastníky zavedl do Zdibského pivovaru.

K naší radosti se všechna historická vozidla vrátila zpět do Triocampu, kde následně proběhlo losování vstupenek a byly předány ceny výhercům. Nyní si můžete prohlédnout výsledkovou listinu.